Szlifierka oscylacyjna, czy mimośrodowa - którą wybrać dla siebie? 0
Szlifierka oscylacyjna, czy mimośrodowa - którą wybrać dla siebie?

Zastanawiasz się, która będzie lepsza szlifierka oscylacyjna czy mimośrodowa? Podpowiadamy, czym charakteryzują się oba narzędzia i czym się od siebie różnią. Dostarczamy użytkownikom wysokiej jakości elektronarzędzia akumulatorowe, w tym elektronarzędzia Milwaukee, które są cennym dodatkiem zarówno w przydomowym warsztacie, jak i wartościowym sprzętem w rękach profesjonalistów.

Osoby, które rozpoczynają przygodę z pracami remontowymi i wykończeniowymi, powinny rozważyć zakup odpowiedniej szlifierki, która ułatwia między innymi odnawianie stolarki. Używa się ich też w zakładach produkcyjnych czy motoryzacyjnych. Na rynku istnieje duży wybór urządzeń, lepiej wybrać szlifierkę mimośrodową czy oscylacyjną?

Szlifierka oscylacyjna a mimośrodowa – podstawowe informacje

Szlifierka to sprzęt wykorzystywany do wykańczania rozmaitych powierzchni, które wcześniej poddane zostały już obróbce. Dzięki gumowym tarczom, papierowi ściernemu czy wełnie polerującej nadaje ostateczny kształt i wygląd meblom, drzwiom, powierzchniom z kamienia, metalu. Jest to przydatne urządzenie w każdym warsztacie, zarówno amatora, jak i profesjonalisty. To, które wybrać zależy od intensywności planowanych prac, powierzchni, którą będziemy obrabiać i efektów, jakie chcemy osiągnąć. Czym różni się szlifierka oscylacyjna od mimośrodowej?

Szlifierka oscylacyjna a mimośrodowa – czym się różnią?

Szlifierka oscylacyjna to najbardziej uniwersalny sprzęt i sprawdza się przy dokładniejszym wygładzaniu powierzchni, które zostały wcześniej wstępnie oszlifowane. Dostępne są modele z prostokątną stopką lub w kształcie przypominającym żelazko. Dzięki takiemu wyborowi opracować można płaskie i trudno dostępne miejsca. Można używać jej do drewna, betonu i metalu, do prac remontowych i wykończeniowych. W przeciwieństwie do mimośrodowej wyposażona jest w tarczę o niewielkim stopniu elastyczności, co sprawia, że szlifierka oscylacyjna jest idealna do obróbki drewnianych powierzchni. Cechą charakterystyczną jest też to, że najlepiej używać jej do prac na niedużych płaszczyznach. Wybierając urządzenie dla siebie, warto zwrócić uwagę na średnicę tarczy, stopień odchylania stopy podczas pracy, oscylację oraz sposób mocowania papieru np. na zaczep. Od tych parametrów zależy wygoda pracy oraz to, jak gładką powierzchnię uzyskamy.

Szlifierki mimośrodowe są odpowiednie do drobnych prac naprawczych i majsterkowania. Obrabiają nie tylko proste, ale również zakrzywione płaszczyzny. Dzieje się tak, ponieważ do pracy wykorzystuje nie tylko ruch oscylacyjny, ale i wahadłowy oraz obrotowy. Używa się jej z krążkami papieru ściernego, gumowymi tarczami i wełną polerującą. Podobnie jak oscylacyjną, tę szlifierkę także stosuje się do pracy z drewnem i metalem, a także powierzchniami szpachlowanymi i lakierowanymi. Okrągła stopka pozwala na przetarcie większej powierzchni. Akumulatory Milwaukee pozwalają na długą pracę, a możliwość podłączenia szlifierki do odkurzacza to wygodny sposób na redukcję pylenia podczas ścierania nierówności. Szlifierka mimośrodowa przeznaczona do drewna wymaga dostosowania nacisku podczas wygładzania, gwarantuje jednak spektakularny efekt.

Szlifierka oscylacyjna a mimośrodowa – którą wybrać?

Już wiesz, jak działa szlifierka mimośrodowa i znasz podstawowe różnice między szlifierką oscylacyjną a mimośrodową. Pozostaje pytanie, którą wybrać do swojego warsztatu. Przede wszystkim musisz zastanowić się, do czego Ci będzie ona potrzebna. Czy będziesz pracować z płaskimi i prostymi powierzchniami, czy chcesz odnowić strukturę z licznymi załamaniami i nierównościami? Wygładzasz niewielkie płaszczyzny i oczekujesz precyzji? Wybierz szlifierkę oscylacyjną. Jeśli zależy Ci na szybkiej pracy z dużą ilością elementów czy większą płaszczyzną, lepszym wyborem może być szlifierka mimośrodowa. Jednak warto zastanowić się też, czy dobrym pomysłem nie byłoby wybranie obu tych modeli. Uzupełniają się nawzajem i zwiększają szansę na wygładzanie płaszczyzn z wielu surowców, uzyskują widoczne efekty i dostosowane są do prac o zróżnicowanej intensywności.

Podsumowanie

Wybierając szlifierkę mimośrodową czy oscylacyjną głównym aspektem decydującym o tym, którą zakupić jest nie tylko posiadany budżet, ale i przeznaczenie urządzenia. Warto zastanowić się jak często będzie używana, czy wymagamy jej do prac domowych, czy profesjonalnej pracy warsztatowej. Każdy z tych sprzętów ma swoje zalety, dlatego też dobrą opcją jest zakup obu rodzajów szlifierek. Profesjonalny sprzęt dostępny zawsze pod ręką przyspieszy każdy remont i prace wykończeniowe. Nie wiesz, czy te dwa modele będą wystarczające do tego, co planujesz? Polecamy dostępne u nas także szlifierki trzpieniowe oraz szlifierki kątowe, a w szczególności:

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium