W trakcie prac budowlanych i remontowych wykorzystuje się wiele urządzeń. Jednym z najczęściej stosowanych rodzajów jest bruzdownica, którą można nabyć w bardzo atrakcyjnej cenie w ofercie naszego sklepu.

To wysokiej jakości sprzęt, za pomocą którego wykonuje się charakterystyczne bruzdy oraz wgłębienia w murach. Służy on również do wycinania rowków w różnych materiałach. 

Bruzdownice do betonu Milwaukee

Bruzdownica 125mm 230V 1500W WCE30 Milwaukee

Bruzdownica 125mm 230V 1500W WCE30 Milwaukee
Bruzdownica 125mm 230V 1500W WCE30 Milwaukee

Bruzdownica sieciowa o średnicy tarczy 125mm i mocy 1500W Milwaukee WCE30. Głębokość bruzdowania 30mm.

Dostępność: < 3 szt.

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 4 329,00 zł (netto: 3 519,51 zł )
szt.

Bruzdownica 150mm 230V 1900W WCS 45 Milwaukee

Bruzdownica 150mm 230V 1900W WCS 45 Milwaukee
Bruzdownica 150mm 230V 1900W WCS 45 Milwaukee

Bruzdownica sieciowa Milwaukee WCS 45 o mocy 1900W i średnicy tarczy 150mm. Głębokość bruzdowania 45mm.

Dostępność: spodziewana dostawa

Cena: 5 179,00 zł (netto: 4 210,57 zł )

Bruzdownica Milwaukee – mechanizm działania

Bruzdownice  powszechnie używane do układania okablowania w ścianach budynku oraz do tworzenia rowków pod rury instalacji grzewczych, wodnych, sanitarnych oraz gazowych. Dzięki zastosowaniu tego urządzenia można efektywnie zadbać o estetykę zarówno ścian wewnętrznych, jak i zewnętrznych elewacji. Umieszczone w bruzdach kable i przewody są bowiem niewidoczne.

Odpowiednio dobrana bruzdownica do ścian wyróżnia się wygodą i bezpieczeństwem stosowania. Wysokosprawny układ elektroniczny został wyposażony w funkcjonalne zabezpieczenia przeciwprzeciążeniowe. Ponadto markowa bruzdownica do betonu jest też wyposażona w funkcję regulacji szerokości cięcia.

Bruzdownicę na ogół uznaje się za hybrydę piły oraz szlifierki. W skład każdego tego typu urządzenia wchodzi silnik o bardzo dużej mocy, jak również dwie funkcjonalne tarcze tnące przeznaczone do wykonywania równoległych nacięć w materiale. Ponadto bruzdownica do kabli wyposażona jest także we właściwie dopasowane dłuto oraz młotowiertarkę. Dołączone do obudowy solidne uchwyty zapewniają możliwość precyzyjnego operowania urządzeniem w trakcie pracy.

Bruzdownica elektryczna działa w bardzo prosty sposób. Umieszczone równolegle względem siebie diamentowe tarcze wykonują na powierzchni obrabianego materiału dwa nacięcia o różnej szerokości. Bruzdownica frezowa pracuje bardzo precyzyjnie. Materiał poddawany nacinaniu nie ulega pęknięciu ani zarysowaniom.

Warto pamiętać o tym, że bruzdownica bez kucia jest uniwersalna w zastosowaniu. Doskonale nadaje się ona do tworzenia rowków w takich materiałach, jak kamień, zbrojony beton oraz ceramika. Operator maszyny w trakcie jej używania powinien mieć na sobie odzież i obuwie ochronne, a także specjalne okulary i nauszniki.

Bruzdownice do kabli i betonu – jak wybrać najlepszy model?

Zastanawiasz się, jaka bruzdownica do betonu Milwaukee będzie idealnie dopasowana do Twoich potrzeb? Zanim wybierzesz któryś z dostępnych u nas modeli musisz zwrócić uwagę przede wszystkim na moc silnika danego urządzenia. Bruzdownica Milwaukee WCS 45 o mocy 1900 W świetnie sprawdza się podczas wycinania głębokich rowków w twardych materiałach. Jest to urządzenie, do którego obsługi trzeba dysponować dużą wprawą. Z kolei bruzdownica o średnicy tarczy 125 mm to model, który używa się głównie do wykonywania bruzd w betonie.

Bruzdownice o niskiej prędkości obrotowej i dużej mocy silnika nadają się do wykorzystywania przy twardych materiałach. W przypadku niskiej mocy silnika oraz dużej szybkości obrotów profesjonalnemu bruzdowaniu można poddać natomiast miękkie tworzywa.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium