Dmuchawa do liści 0
Dmuchawa do liści

Jesień to pora roku, podczas której liście drzew malują kolorowe obrazy. Problem pojawia się, gdy zaczną one spadać. Jaka dmuchawa do liści pomoże nam w porządkach na rabatkach, alejkach i trawnikach? A może lepiej zainwestować w odkurzacz do liści? Narzędzia ogrodowe Milwaukee będą dobrym wyborem, jeśli interesują Cię sprawdzone rozwiązania. Trwałe i wielofunkcyjne sprzęty ułatwią sprzątanie ogrodu o każdej porze roku, ale to zazwyczaj jesień stanowi największe wyzwanie. Kolorowe liście wyglądają pięknie, ale należy je regularnie usuwać. Czym robić to skutecznie, szybko i wygodnie?

Odkurzacz, a może dmuchawa do liści?

Właściciele ogrodów i pracownicy firm sprzątających mają dziś do wyboru wiele urządzeń, które zastępują tradycyjne grabie podczas zbierania liści z trawników, rabatek, alejek i chodników. Największym zainteresowaniem od lat cieszą się dmuchawy i odkurzacze do liści. Zastanawiasz się jaki odkurzacz do liści wybrać? A może właśnie analizujesz jaką dmuchawę do liści kupić? Z pewnością nurtuje Cię też, ile kosztuje dmuchawa do liści lub odkurzacz. I przede wszystkim, czym się one od siebie różnią?

Urządzenia do sprzątania liści noszone są w ręku lub można mocować je pasem czy szelkami na ramieniu. Rura wciąga liście i drobne nieczystości lub z pomocą mocnego strumienia powietrza przedmuchuje je w inne miejsce, skąd będzie można je wygodnie zabrać. Ten drugi sposób to charakterystyka pracy dmuchawy do liści. Służy ona do oczyszczania konkretnej powierzchni z suchych i mokrych liści, patyków, trawy, piasku i śmieci. Odkurzacz zbiera liście najczęściej do worka, który znajduje się przy rurze. Może je dodatkowo rozdrabniać, co przyspiesza tworzenie kompostu. Odkurzacz może mieć funkcję dmuchawy, ale jeśli szukasz sposobu na szybkie usuwanie liści i wyciąganie ich z trudnodostępnych miejsc dmuchawa do liści powinna być wystarczającym rozwiązaniem. Zarówno dmuchawa, jak i odkurzacz do liści powinny być dostosowane do sprzątanej powierzchni.

Dmuchawa do liści – jaką wybrać?

Niezależnie od tego, czy zadajesz sobie pytanie, jaką dmuchawę do liści wybrać, czy może jaki odkurzacz do liści kupić do swojego ogrodu, pierwsza decyzja wiąże się ze sposobem zasilania urządzenia. W przypadku sprzętów zasilanych sieciowo problemem może być ograniczający ruchy kabel i konieczność dokupienia przedłużacza. Spalinowe urządzenia mają największą moc, ale przy tym hałasują, są dość ciężkie i emitują szkodliwe substancje. W pracach ogrodowych wciąż najpopularniejsze są elektronarzędzia akumulatorowe, więc polecamy przede wszystkim dmuchawy i odkurzacze do liści akumulatorowe. Można ich używać wszędzie, nawet w miejscach bez dostępu do prądu. Należy jedynie zwrócić uwagę na czas ich ładowania i działania. Wybierając sprawdzone akcesoria, takie jak akumulatory Milwaukee można liczyć na kilka godzin nieprzerwanej pracy.

Jaką kupić dmuchawę do liści?

Wybierając model dmuchawy do liści, warto również przeanalizować kilka parametrów technicznych:

  • moc silnika – bierzemy pod uwagę powierzchnię ogrodu, im większa moc, tym sprawniejsza i efektywniejsza praca sprzętu, moc ssania i możliwość pracy bez przerw;
  • prędkość przepływu powietrza – jeśli chcemy usuwać mniejszą ilość lżejszych nieczystości, wystarczy nam urządzenie z prędkością przepływu powietrza do 250 km/h;
  • strumień objętościowy powietrza – ta wartość wpływa na to, jaki dmuchawa obejmuje obszar;
  • waga – im lżejsze urządzenie, tym mniejsze obciążenie dla kręgosłupa i ramion.

Istotna jest również rura w dmuchawie, a konkretnie możliwość jej przedłużenia przyda się, gdy z urządzenia korzysta kilka osób o różnym wzroście. Końcówki zapewniające precyzję pracy pomogą wydmuchać liście z wąskich miejsc przy alejkach, z zagłębień lub szczelin między budynkami. Przydatna jest również regulacja prędkości wydmuchiwanego powietrza, którą dostosować można do usuwania suchych i mokrych liści. Ceny sprzętów zależą od ich rodzaju i parametrów, wahają się od 600 zł za dmuchawę do liści o dużej mocy do nawet kilku tysięcy za odkurzacz do liści z rozdrabniaczem.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że już wiesz jaką dmuchawę do liści wybrać i wyjaśniliśmy Ci różnicę między sprzętami do prac w ogrodzie. Dmuchawa lub odkurzacz ogrodowy akumulatorowy powinny być dobrane do Twoich potrzeb i oczekiwań, powierzchni ogrodu i częstotliwości, z jaką będziesz ich używać. Warto zaopatrywać się w nie w sprawdzonych miejscach, jak sklep Bez Przewodu, gdzie znajdziesz wszystkie niezbędne do prac akcesoria: dodatkowe akumulatory, przedłużacze, narzędzia ręczne Rothenberger oraz możesz skorzystać z profesjonalnego wsparcia technicznego.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium