Jak wybrać odpowiednią wiertarko-wkrętarkę akumulatorową dla siebie? 0
Jak wybrać odpowiednią wiertarko-wkrętarkę akumulatorową dla siebie?

Wiertarko-wkrętarka – jak wybrać najlepszy sprzęt? Na rynku istnieje wiele modeli tego typu narzędzi, które różnią się rozmiarem, mocą i zastosowaniem. Zastanawiasz się, które urządzenie sprawdzi się u Ciebie w firmie, domu lub w warsztacie? Zapraszamy do lektury, podpowiadamy, jaką wiertarko-wkrętarkę wybrać, aby spełniła swoją funkcję i posłużyła Ci przez wiele lat.

Jaką wiertarko-wkrętarkę kupić — wybór zasilania

Pierwsza decyzja podczas wyboru jakiegokolwiek urządzenia powinna dotyczyć sposobu jego zasilania. Dlatego ważne jest, gdzie i w jakich warunkach będzie ono używane. W Bez Przewodu dostępne są elektronarzędzia akumulatorowe, polecamy szczególnie elektronarzędzia Milwaukee, które cieszą się największym zainteresowaniem kupujących. Dobrze zaopatrzony warsztat, ułatwia wykonywanie drobnych napraw, jak również zaawansowanych prac montażowych i remontowych.

Urządzenia akumulatorowe sprawdzą się przy amatorskich i profesjonalnych pracach, zwiększając komfort i wygodę realizowanych zadań. Brak przewodów pozwala na swobodne manewrowanie urządzeniem i większą mobilność jego użytkownika, a także możliwość pracy w pomieszczeniu bez poprowadzonej instalacji elektrycznej. Mniejsze rozmiary takiego sprzętu to z kolei szansa na pracę w ciasnych miejscach. Tylko jaką wiertarko-wkrętarkę akumulatorową kupić? Dostępne jest wiele modeli różniących się między sobą zastosowanymi rozwiązaniami technologicznymi.

Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa – jaką wybrać do domu lub warsztatu?

Decydując się na akumulatorowe urządzenie, należy przede wszystkim przeanalizować jego parametry techniczne. Najważniejsze są rodzaj i moc baterii. Polecamy akumulatory Milwaukee, które pozwalają na dłuższą i nieprzerwaną pracę nawet podczas bardziej intensywnych prac montażowych. Szukając sprzętu dla siebie, należy też zastanowić się, jak często będziemy z niego korzystać. Jeśli tylko przy okazjonalnych naprawach, to wtedy lepiej wybrać urządzenie o mniejszym napięciu. Jednak, jeśli zależy nam na wiertarko-wkrętarce, której będziemy używać częściej i jej zadaniem będzie też wiercenie w twardszych materiałach, ekonomicznie będzie wybrać bardziej zaawansowane urządzenie. Na jakie parametry należy spojrzeć podczas zakupów? Między innymi:

  • rodzaj silnika,
  • maksymalny moment obrotowy,
  • maksymalna średnica wiercenia w różnych materiałach (murze, stali, drewnie),
  • prędkość i ilość biegów,
  • obecność lub brak udaru.

Analizując te cechy, wybierzesz sprzęt jak najlepiej dostosowany do zaplanowanych prac i szybciej je ukończysz z zadowalającym efektem.

Wiertarko-wkrętarka – jaka najlepsza?

Wiertarko-wkrętarka udarowa z silnikiem szczotkowym o długości 190 mm przyda się do prac w ograniczonych i ciasnych przestrzeniach. Wiertarka kątowa z metalowymi kołami zębatymi zapewnia maksymalny moment obrotowy i wydajność modelu. Wiertarko-wkrętarka udarowa z silnikiem bezszczotkowym to więcej mocy we wciąż kompaktowym rozmiarze. Zabezpieczenia przed przeciążeniem urządzenia i akumulatora wydłużą żywotność wybranego sprzętu. Wymienne uchwyty, możliwość zakupu sprzętu w walizce ułatwiającej jego przechowywanie to dodatkowe zalety.

Dlaczego warto zastanowić się nad wyborem sprzętu dla siebie? Wkrętarki Milwaukee, jak również wiertnice, zakrętarki akumulatorowe to dobra inwestycja niezależnie, czy korzystać z nich będą amatorzy, czy profesjonaliści. Z kolei narzędzia wielofunkcyjne Milwaukee pomogą przeprowadzić remont generalny domu, mieszkania czy biura. Wybierając model odpowiadający naszym potrzebom, ograniczamy koszty remontu lub napraw i wpływamy na ich efektywność. Wszystkie sprzęty wykonane są z trwałych i wysokiej jakości elementów, dzięki którym ich użytkowanie jest nie tylko intuicyjne, ale i bezpieczne.

Podsumowanie

Już wiesz jaką wkrętarkę kupić i jaką wybrać wiertarko-wkrętarkę akumulatorową. To sprzęt, który powinien znaleźć się w każdym domu, dzięki któremu łatwiej złożymy meble, wkręcimy gwinty w ścianę czy wywiercimy otwory montażowe. Decydując się na zakup sprzętu dla siebie, warto przeanalizować, do czego najczęściej będziemy go wykorzystywać i jak intensywnie chcemy go użytkować. Wersja z akumulatorem gwarantuje wygodę i mobilność, zwłaszcza że kupić można ciekawe zestawy akcesoriów do wybranego modelu wiertarko-wkrętarki. Należy zwrócić uwagę na moc i wydajność akumulatora oraz dodatki do sprzętu, które ułatwią jego stosowanie i przechowywanie. W tego typu narzędzia warto zaopatrywać się w sklepach, gdzie pracownik pomoże dobrać rozwiązanie do naszych potrzeb, wskaże, a także porówna zalety interesujących nas modeli.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium