Którą akumulatorową szlifierkę kątową wybrać?
Najlepszy wybór do Twoich zastosowań. Przegląd popularnych bateryjnych szlifierek kątowych o średnicy tarczy 125mm.
Szerokość oferty szlifierek na baterie Milwaukee może przyprawić o zawrót głowy. W tym krótkim wpisie postaram się przybliżyć wszystkie modele dostępne w ofercie i podpowiedzieć, która lepiej sprawdzi się w konkretnym zastosowaniu. Pamiętajcie, że są to subiektywne opinie autora artykułu. Przed zakupem najlepiej udać się do strefy testów w naszym stacjonarnym punkcie sprzedaży Milwaukee - lokowanie produktu.
Tyle wstępu, przejdźmy do konkretów. Gwoli przypomnienia pierwszy człon nazwy określa model, a część nazwy pojawiająca się po myślniku wskazuje na wariant kompletacji w jakiej występuje dane elektronarzędzie. Idąc dalej, ostatnia cyfra po myślniku określa ilość baterii, pierwsze dwie - pojemność.
I tak:
-0 produkty dostarczany w fabrycznym kartonie, bez walizki, akumulatorów czy ładowarki
-0X produkt dostarczany w systemowej walizce HD-Box, walizki można ze sobą łączyć
-0C produkt dostarczany w walizce niesystemowej, wielkość i kształt uzależniony od gabarytów urządzenia
-0B produkt dostarczany w torbie transportowej
-502X produkt dostarczany z dwoma akumulatorami 5.0Ah, ładowarką oraz walizką HD-Box
-802X produkt dostarczany z dwoma akumulatorami 8.0Ah, ładowarką oraz walizką HD-Box
-121C produkt dostarczany z jednym akumulatorem 12.0Ah, ładowarką w walizce niesystemowej
W tabeli w linku poniżej znajdziecie szczegółowy przegląd dostępnych modeli. Oto porównanie o które nikt nie prosił, a wszyscy potrzebowali:
PRZEGLĄD SZLIFIERK KĄTOWYCH MILWAUKEE PDF
Dla wszystkich tych, którzy nie mają czasu na analizy tabel, drzewka decyzyjne i lubią konkrety:
- Jeśli nie wiesz do czego będziesz używał szlifierki i nie wiesz czy będziesz jej używał - zastanów się czy naprawdę jej potrzebujesz. Jeśli na to pytanie odpowiedziałeś twierdząco - wybierz model M18 FSAG125X.
- Jeśli wiesz, że potrzebujesz regulacji prędkości obrotowej, wybierz model M18 FSAGV125XB
- Jeśli wiesz, że Twoje ręce będą tłuste, zaolejone, nie wybieraj modeli z włącznikiem suwakowym - nie będziesz dał rady włączyć, wyłączyć szlifierki. Ma to pewną zaletę, sprawdzisz ile czasu pracuje na akumulatorze bez obciążenia.
- Jeśli wiesz, że będziesz pracował w zapyleniu np. docinanie kostki brukowej czy praca przy płytkach ceramicznych - włącznik suwakowy wcześniej czy później odmówi posłuszeństwa. Szczęście w nieszczęściu jest taka, że będzie kosztował 4 EURO, jak wejdziemy do strefy EURO.
- Jeśli potrzebujesz pracować jedną ręką, a drugą ręką przytrzymujesz materiał - jesteś hydraulikiem i coś wycinasz, przerabiasz, mój prąd 4.0 i te sprawy - wybierz włącznik suwakowy.
- Jeśli zawsze wybierasz najmocniejszy dostępny sprzęt, nie rób tego tym razem - model FHSAG125XB jest naprawdę duży i ciężki.
- Jeśli naprawdę potrzebujesz dużej mocy wybierz M18 FHSAG125XPDB - szlifierka jest na tyle nieporęczna, że włącznik suwakowy nie ma tutaj sensu - wybierz łopatkowy.
- Jeśli terminologia MIG MAG TIG nie jest Ci obca - wybierz model M18 FSAGF125XPDB - płaska głowica robi rożnicę, to to czego potrzebujesz.